IV Ogólnopolska Konferencja Rad Rodziców
Celebracja słów, celebracja poezji – wieczór poetycki Wojciecha Starzyńskiego
27 listopada 2019

Zapraszamy na II Pomorską Konferencję Rad Rodziców

– Rady Rodziców mogą aktywnie uczestniczyć w budowaniu nowoczesnej szkoły. Muszą tylko wiedzieć, jak – mówi Wojciech Starzyński, Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”, która wraz z Pomorskim Kuratorem Oświaty organizuje II Pomorską Konferencję Rad Rodziców.

Wydarzenie skierowane jest do członków rad rodziców, rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych usprawnianiem współpracy między rodzicami a innymi organami szkoły. Odbędzie się 12 grudnia 2019 r w Gdyni.

– Podczas spotkania chcemy poruszyć kwestię finansowania, bo wiemy, że jest to temat, który najbardziej interesuje rady rodziców – komentuje Starzyński. W trakcie konferencji poruszone zostaną metody pozyskiwania środków na działalność, tworzenia dokumentów finansowych czy prowadzenie rachunku bankowego. – Rodzice mogą zbierać pieniądze na przykład na dodatkowe zajęcia dla dzieci, czy zatrudnienie nauczyciela, przygotowującego po lekcjach do egzaminów. Finanse rady rodziców nie powinny ograniczać się tylko do kupowania nagród na koniec roku – dodaje Prezes Fundacji.

Kolejnym tematem konferencji, jest współpraca rady rodziców z dyrektorem. O tym jak efektywnie współdziałać i budować relacje partnerskie, opowiedzą doświadczeni członkowie rad rodziców i eksperci z dziedziny oświaty. Omówią również prawa i obowiązki wynikające z obecnego ustawodawstwa. – Zaangażowani w szkołę rodzice, to podstawa tworzenia szkoły jutra. Chcemy pomóc wszystkim członkom szkolnej społeczności w tworzeniu jej już dzisiaj – podsumowuje Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice szkole”.

II Pomorska Konferencja Rad Rodziców odbędzie się 12.12.2019r w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, al. Zwycięstwa 96/98. Zapisy odbywają się na stronie http://www.radyrodzicow.pl/a także bezpośrednio pod adresem https://forms.gle/xBzXtXJoyJJVR9qG9

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program konferencji (pdf)