Celebracja słów, celebracja poezji – wieczór poetycki Wojciecha Starzyńskiego

Zapraszamy na II Pomorską Konferencję Rad Rodziców
7 listopada 2019
Konferencja Fundacji Rodzice Szkole objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej
2 grudnia 2019

Celebracja słów, celebracja poezji – wieczór poetycki Wojciecha Starzyńskiego

– Są tylko dwie rzeczy dla których warto żyć, miłość i poezja – tymi słowami Wojciech Starzyński, prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole” podsumował swój wieczór poetycki zorganizowany z okazji jego literackiego debiutu. Wydarzenie odbyło się 22 listopada 2019 w klubie Księgarza w Warszawie.

Podczas wieczoru poetyckiego zaprezentowane były wiersze Wojciecha Starzyńskiego, opublikowane w jego debiutanckim zbiorze pt. „Wiersze”.

Utwory odczytane w trakcie spotkania podzielone zostały według głównych motywów jego twórczości. Po krótkim wstępie muzycznym uczestnicy mogli zapoznać się z wierszami dotyczącymi dzieciństwa, patriotyzmu, religii i samotności.

Wiersze odczytali zaproszeni aktorzy, Marcin Kwaśny oraz Julia Borkowska.

Patriotyzm i nowoczesność

Prowadząca spotkanie redaktor Dorota Łosiewicz podkreślała niezłomność charakteru poety, jego etos i oddanie ideom takim jak wolność i miłość do ojczyzny.

– Jestem zauroczony tą książką. Myślę, że niejeden jej czytelnik poczuje się miejscami, tak jak ja, „rozszarpywany” wraz jej Autorem – powiedział Marcin Brykczyński, poeta i autor wielu dzieł literackich.

Po odczytaniu wierszy Dorota Łosiewicz dyskutowała ze Starzyńskim o poezji Jana Twardowskiego oraz miejscu poezji w nowoczesnym świecie. – Jestem prawdziwie wzruszony tym wydarzeniem i cieszę się, że moje słowa płynące prosto z serca zostały docenione przez słuchaczy i moich gości. To dodaje skrzydeł – podsumowuje Wojciech Starzyński.

Listy gratulacyjne dla debiutującego autora przesłali Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, oraz poseł Joanna Borowiak. Na wydarzeniu obecni byli, między innymi Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz, europosel Ewa Tomaszewska, poeta Marcin Brykczyński, kawaler orderu Orła Białego Czesław Bielecki oraz Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.