Wojciech Starzyński odznaczony Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości
Zapraszamy na II Pomorską Konferencję Rad Rodziców
7 listopada 2019

IV Ogólnopolska Konferencja Rad Rodziców

Rady Rodziców to ważni członkowie szkolnej społeczności. Ich przedstawiciele, a także dyrektorzy i osoby zaangażowane w rozwijanie działalności oświatowej, spotkają się 7 grudnia 2019r na IV Ogólnopolskiej Konferencji Rad Rodziców. Spotkanie organizowane jest przez Fundację Rodzice Szkole oraz Wydział Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Konferencja będzie prowadzona przez ekspertów i wieloletnich członków rad rodziców, którzy będą rozmawiali na temat prawa oświatowego. – Obecne regulacje powinny zostać znowelizowane. Trzeba je dostosować do potrzeb współczesnych metod wychowywania, które uwzględniają opinie rodziców jako pierwszych, najważniejszych wychowawców swoich dzieci oraz precyzyjnie określić status rad rodziców, których rola powinna być uporządkowana prawnie. Nasza Fundacja przygotowała trzy projekty nowelizacji prawa oświatowego– mówi Wojciech Starzyński, Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”, która od lat wspiera rodziców w angażowaniu się w funkcjonowanie szkół.

Podczas Konferencji odbędzie się również panel dyskusyjny, dotyczący finansów rad rodziców. Jest to temat budzący bardzo duże zainteresowanie ale często pełen niejasności. Prelegenci pomogą uporać się z trudnościami i omówią najczęstsze wyzwania stojące przed radą rodziców. – Nie można sprowadzać finansów rady rodziców jedynie do zrzutki na kwiaty dla nauczycieli na koniec roku szkolnego. Rodzice w szkole mogą o wiele więcej – mogą prowadzić realną politykę finansową na bieżące potrzeby szkoły i uczniów – zaznacza Wojciech Starzyński.

W czasie spotkania zostaną również podsumowane dwa projekty realizowane przez Fundację „Rodzice Szkole” w latach 2018-2019, związane z działalnością rad rodziców: Rodzice dla szkoły – Rodzice dla społeczeństwa oraz Akademia Finansowa Rad Rodziców. W obu uczestniczyły liczne rady rodziców z całej Polski, których przedstawiciele spotykali się na szkoleniach i konferencjach w całym kraju.

Konferencja odbędzie się 7.12.2019 r na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza na stronie radyrodziców.pl lub po kliknięciu w link: https://forms.gle/i5Bpy591gcThzVgk9 . Udział w Konferencji jest bezpłatny.
Gorąco zapraszamy na to bardzo ważne dla przyszłości polskiej szkoły spotkanie.

Program konferencji (pdf)