Koniec Roku Szkolnego 2021/ 2022
Fundacja „Rodzice Szkole” wspiera rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi
6 lipca 2022

Powstała Rada ds Rodziny, Edukacji i Wychowania

W ramach Narodowej Rady Rozwoju w dniu 24 czerwca br. Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Rodziny, Edukacji i Wychowania. Z radością informujemy, że do uczestnictwa w jej pracach został zaproszony Prezes zarządu Fundacji „Rodzice Szkole” Wojciech Starzyński.

Poniżej zamieszczamy tekst wystąpienia p. Prezesa, pokazujący oczekiwania naszego środowiska związane z powstaniem ww. Rady.

Fundacja „Rodzice Szkole”

1. Cieszę się z powołania Rady ds. Rodziny, Edukacji i Wychowania.

2. Dziękuję Panu Prezydentowi za zaproszenie do jej prac Fundacji „Rodzice Szkole” i traktuję to, jako dostrzeżenie oraz docenienie roli środowisk rodziców w tych bardzo ważnych (z punktu widzenia kształtowania szeroko rozumianej polityki społecznej państwa) obszarach życia publicznego.

3. Uważam połączenie dyskusji i wypracowywanie opinii nt. rodziny, edukacji i wychowania w jednym gremium za rozwiązanie zdecydowanie dobre. Dzięki temu unikamy „rozczłonkowania” i tym samym ograniczenia debaty na poszczególne fragmenty życia publicznego, które powinny stanowić (i praktycznie stanowią) wspólną całość.

4. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych trzech lat uda się nam nie tylko być aktywnymi obserwatorami i recenzentami polityki rządu w obszarach, o których mówi nazwa Rady, ale również wspomagać Pana Prezydenta w wypracowywaniu Jego własnych propozycji ustawowych.

5. Chciałbym także, aby wynikiem naszych prac było przygotowanie wieloletniej, szeroko rozumianej strategii dotyczącej polityki prorodzinnej państwa, zawierającej wszystkie trzy komponenty, które zostały wskazane w nazwie Rady.

Warszawa, 24.06.2022 r.