Konferencja „Rola rodziców i szkoły w wychowaniu ku wartościom” z udziałem przedstawicieli Fundacji

Finanse Rad Rodziców – aplikacja ułatwiająca pracę rady
9 lutego 2020
Gratulujemy zwycięzcom konkursu patriotycznego
17 lutego 2020

Zdjęcie za: https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14482,Rola-rodzicow-i-szkoly-w-wychowaniu-ku-wartosciom.html

4 lutego 2020r przedstawiciele Fundacji „Rodzice Szkole” wzięli udział w konferencji „Rola rodziców i szkoły w wychowaniu ku wartościom. Edukacja aksjologiczna”. Wydarzenie zorganizowane przez Mazowiecką Kurator Oświaty Aurelię Michałowską, odbyło się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W spotkaniu uczestniczył Dariusz Piontkowski – Minister Edukacji Narodowej. Podczas konferencji szczególnie położono nacisk na wartości, które są istotne podczas wychowywania dzieci oraz w trakcie tworzenia programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły. Rozmowy panelowe dotyczyły także roli rodziców i nauczycieli w wychowywaniu uczniów. Prelegenci biorący udział w wydarzeniu zwrócili uwagę na perswazyjną rolę mediów, kierujących swoje przekazy do coraz młodszych odbiorów oraz na szkodliwy wpływ tego rodzaju manipulacji.

W czasie konferencji wystąpili przedstawiciele: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie, Fundacji „Rodzice Szkole”, Fundacji „Tata.Net”, Szkoły Podstawowej nr 380 im. Jana Pawła II w Warszawie oraz Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 200 osób zainteresowanych wychowywaniem dzieci i młodzieży.