Konferencja „Rola rodziców i szkoły w wychowaniu ku wartościom” z udziałem przedstawicieli Fundacji
12 lutego 2020
#zadaNIEdomowe – czy prace domowe pomagają uczniom?
19 lutego 2020
Pokaż wszystkie

Gratulujemy zwycięzcom konkursu patriotycznego

Zwycięskie prace prezentowane na zamku Królewskim w Warszawie. Zdjęcie za: https://www.facebook.com/Komitet-Pami%C4%99ci-Rotmistrza-Witolda-Pileckiego-876723319097661/

V Międzynarodowy Konkurs Historyczny „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości” dobiegł końca. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników z całego świata.

Konkurs był objęty narodowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i skierowany do uczniów szkół polskich z całego świata oraz osób osadzonych w aresztach śledczych. Uczestnicy mogli brać udział w kilku konkurencjach artystycznych takich jak laurka, praca plastyczna, film, seria znaczków pocztowych czy poezja, które tematyką nawiązywać miały do tytułu konkursu. Wśród współorganizatorów są szkoły m.in. z Radzymina, Toronto, Chicago, Aten, Wiednia, Waterford, Blackburn, Kairu, Moskwy, Sofii, Frankfurtu/Menem, Trok, Kataru, Osborne Park i Kuwejtu.

W konkursie udział wzięła rekordowa ilość osób, a laureatów ogłoszono 9 stycznia 2020 roku. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Dawid Geworgjan, Maria Ilchevskaya i Marlena Śladewska z zaprzyjaźnionej z Fundacją „Rodzice Szkole” Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Moskwie.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 20 marca w Belwederze. Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Komentarze są wyłączone.