Zbieramy dobre praktyki zdalnej nauki – Fundacja wspiera szkoły w walce z koronawirusem

Raport: Rodzice pozytywnie oceniają reformę
16 marca 2020
Zdalna nauka podczas pandemii koronawirusa – porady dla szkół, rodziców i uczniów
8 kwietnia 2020

Fundacja „Rodzice Szkole” wspiera szkoły podczas zdalnej nauki – zbieramy i publikujemy pomysły i dobre praktyki związane ze zdalnym nauczaniem.

Polska oświata kolejny raz staje przed wielkim wyzwaniem. Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa zamknięte zostały wszystkie szkoły i przedszkola. – Właściwie, to zamknięte zostały budynki szkolne, bo szkoły jako placówki edukacji nadal działają – komentuje Wojciech Starzyński, prezes zarządu Fundacji Rodzice Szkole.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej realizacja programu nauczania ma się odbywać według nowej formuły – kształcenia na odległość, przy użyciu nowoczesnych technologii. To wielkie wyzwanie dla wszystkich uczestników życia szkolnego, zarówno uczniów i nauczycieli, jak i rodziców.

Kwestia współpracy

Od ich wspólnych działań zależy czy uczniowie, w tych nietypowych warunkach, będą mieli możliwość pogłębiania swojej wiedzy i rozwijania talentów. Fundacja „Rodzice Szkole” chce aktywnie uczestniczyć w tym procesie, służyć radą i pomocą rodzicom, nauczycielom, dyrektorom szkół oraz władzom oświatowym

– Dlatego zwracamy się z prośbą o informowanie nas o swoich problemach, sukcesach i propozycjach, o ciekawych rozwiązaniach organizacyjnych sprawdzanych w waszych szkołach – apeluje Wojciech Starzyński.

Zebrane w ten sposób pomysły będą przekazywane do wykorzystania ministrowi edukacji narodowej, kuratorom oświaty i samorządom terytorialnym, aby każdy miał dostęp do działających, sprawdzonych rozwiązań.

Apel Prezesa Zarządu Fundacji Rodzice Szkole

Drodzy Przyjaciele,

Polska oświata kolejny raz staje przed wielkim wyzwaniem.

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa zostały zamknięte wszystkie szkoły i przedszkola.

A właściwie zostały zamknięte budynki szkolne, bo szkoły jako placówki edukacji naszych dzieci nadal funkcjonują.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej od 25 marca do 10 kwietnia br. realizacja programów nauczania ma się odbywać według nowej formuły – kształcenia na odległość.

To wielkie wyzwanie dla wszystkich uczestników życia szkolnego: uczniów, nauczycieli i rodziców.

Od ich współpracy i wspólnych działań zależy czy uczniowie, w tych nietypowych warunkach, będą mieli możliwość pogłębiania swojej wiedzy i rozwijania talentów.

W tym procesie Fundacja „Rodzice Szkole” chce aktywnie uczestniczyć, służąc radą i pomocą rodzicom, nauczycielom, dyrektorom szkół oraz władzom oświatowym.

Przypominamy, że szkoła to nie tylko podręczniki i ćwiczenia a nauczanie na odległość powinno być nastawione przede wszystkim na relacje nauczycieli i rodziców z dzieckiem, a nie wyłącznie na wyniki i oceny.

Zwracamy się z prośbą o informowanie nas o swoich problemach, sukcesach i propozycjach, o ciekawych rozwiązaniach organizacyjnych (sprawdzanych w waszych szkołach).

Wszystkie Państwa uwagi i wnioski będziemy upowszechniali oraz przekazywali do wykorzystania ministrowi edukacji narodowej, kuratorom oświaty i samorządom terytorialnym.

Pamiętajmy, że dziś od nas wszystkich, w znacznie większym stopniu niż dotychczas, zależy los kraju i społeczeństwa.

Bądźmy razem.

Czekamy na listy na naszej poczcie: kontakt@rodziceszkole.edu.pl oraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktowania się drogą telefoniczną: 602 694 951.