1,5 % dla Twojej szkoły
7 września 2023
Pamięci Eli Putkiewicz
17 grudnia 2023
Pokaż wszystkie

Uczniowskie staże w Grecji

W ramach programu Erasmus +, Akredytacja 2021-2027 w dniach 14.05.2023  r.  – 27.05.2023 r.  zorganizowano dwutygodniowy staż w Grecji W międzynarodowym projekcie wzięło udział 25 uczniów i 3 opiekunów, (w tym 13 uczniów kształcących  się na kierunku Technik Informatyk oraz 12 uczniów kształcących się na kierunku Technik Geodeta.). Uczestnicy wyjechali na ww. staż  w ramach Konsorcjum Fundacji ”Rodzice Szkole” z Zespołem Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim oraz Zespołem Szkół nr 14 w Warszawie. Partnerem ze strony greckiej  była  firmą  Olympis Education Services.

Przed wyjazdem uczniowie wzięli udział w szeregu zajęć  z historii i kultury  Grecji.

Podczas pobytu za granicą każdego dnia realizowali wcześniej przygotowany program praktyk zgodnie ze swoim kierunkiem kształcenia. Dzięki temu, mogli zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności, a tym samym zyskać lepszą pozycję na międzynarodowym rynku pracy.

W sobotę i w niedzielę zrealizowali program kulturowy, podczas którego zwiedzili:

  1. Meteory – klasztory mnichów „zawieszone w powietrzu”,  uznawane przez turystów jako 8 cud świata
  2. Wyspę Skiathos,  na której nagrywali część filmu ,, Mamma Mia’’ oraz  uczyli się tańczyć tradycyjne greckie tańce,  

Obie wycieczki pozwoliły ich uczestnikom na poszerzenie  kompetencji i wiedzy  z zakresu kultury antycznej,  poznanie religii greckiej oraz zapoznanie się ze sztuką pisania  prawosławnych ikon. Zrealizowany staż przyczynił się do rozwoju kluczowych kompetencji uczniów, w tym z języka angielskiego, którym posługiwali się każdego dnia. Dodatkowo poznali nowy wcześniej im nieznany język grecki oraz  kulturę, historię  i obyczaje greckie. Mieli również  okazję lepiej poznać siebie i  rozwinąć umiejętności poruszania się w międzynarodowym środowisku z daleka od rodziny i przyjaciół spoza szkoły.

Wszyscy uczestnicy pozytywnie zakończyli praktykę zagraniczną otrzymując Certyfikat i Dokument Europass, który potwierdził nabyte przez nich kompetencję i który będą mogli okazać w momencie szukania pracy.

Komentarze są wyłączone.