Uczniowskie staże w Grecji
12 listopada 2023
Boże Narodzenie 2023
23 grudnia 2023
Pokaż wszystkie

Pamięci Eli Putkiewicz

5 grudnia br. zmarła prof. dr hab. Elżbieta Putkiewicz, jedna z założycielek Społecznego Towarzystwa Oświatowego i polskiego szkolnictwa niepublicznego.
Przez wiele lat, oprócz pracy zawodowej aktywnie uczestniczyła w różnego rodzaju działaniach obywatelskich, m.in. jako członek Zarządu Głównego STO i Rady Fundacji „Rodzice Szkole”.


W mojej pamięci pozostaje jako Osoba nadzwyczaj życzliwa ludziom, naukowiec, pozostawiający wyraźny ślad w polskiej pedagogice, a przede wszystkim Człowiek szlachetny, zawsze wierny zasadom, w oparciu o które wspólnie próbowaliśmy uspołeczniać polską szkołę i kłaść podwaliny pod niepodległą Rzeczpospolitą.


W dzisiejszych trudnych czasach, kiedy niejednokrotnie trzeba dokonywać niełatwych wyborów, Ela nigdy nie zawiodła. Zawsze wiedziałem, że w ciężkich chwilach mogę liczyć na
Jej lojalność, wsparcie i pomoc, że pojawiające się czasem różnice polityczne nie tylko naszej przyjaźni nie osłabiają, ale co może wydawać się paradoksem, wyraźnie ją wzmacniają.


Będzie Jej brakowało, jestem jednak przekonany, że wśród swoich uczniów, współpracowników i osób, które zaszczyciła przyjaźnią pozostanie jako wzór do naśladowania, jako wzór osoby, która przeszła przez życie z podniesioną głową.

Wojciech Starzyński wraz z przyjaciółmi ze Społecznego Towarzystwa Oświatowego
i Fundacji „Rodzice Szkole”

Komentarze są wyłączone.