Fundacja „Rodzice Szkole” na gali projektów Narodowego Instytutu Wolności
13 grudnia
13 grudnia 2019

Sukces IV Ogólnopolskiej Konferencji Rad Rodziców

7 grudnia br. odbyła się organizowana przez Fundację „Rodzice Szkole” i Wydział Studiów nad Rodziną UKSW IV Ogólnopolska Konferencja Rad Rodziców.

Objęta Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej konferencja zgromadziła kilkudziesięciu rodziców z całej Polski reprezentujących rady rodziców i obywatelskie środowiska działające na polu polskiej oświaty.
Gośćmi honorowymi konferencji byli: Pani Poseł Mirosława Różycka – Stachowiak -Przewodnicząca Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży; Pani Dorota Skrzypek – Mazowiecka Wicekurator Oświaty i reprezentująca Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Pani Genowefa Wasiak -starszy wizytator w KO w Poznaniu.

List do uczestników konferencji przesłał Pan Dariusz Piontkowski – Minister Edukacji Narodowej, podkreślając w nim znaczenie rodziców w oświacie i dziękując im za aktywne wspieranie polskiej szkoły. W podobnym tonie działania rodziców oceniła w swoim wystąpieniu pani Poseł Stachowiak–Różecka

Bardzo ożywiona dyskusja – zainicjowana panelami: Miejsce i rola rad rodziców w polskiej szkole w kontekście polityki oświatowej państwa i Gospodarka finansowa rad rodziców – pokazała na potrzebę organizowania szerokiej debaty publicznej dotyczącej polskiej oświaty oraz potwierdziła, że kierunek zmian w prawie oświatowym wskazany w trakcie obrad Edukacyjnego Okrągłego Stołu jest akceptowany przez środowisko rodzicielskie.
Najlepszym podsumowaniem konferencji były słowa Wojciecha Starzyńskiego, który przytaczając znaną sentencję Andrzeja Frycza Modrzewskiego: takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie, powiedział: taka będzie polska szkoła, jaka będzie współpraca wszystkich uczestników życia szkolnego.