Fundacja „Rodzice Szkole” na gali projektów Narodowego Instytutu Wolności

Konferencja Fundacji Rodzice Szkole objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej
2 grudnia 2019
Sukces IV Ogólnopolskiej Konferencji Rad Rodziców
10 grudnia 2019

Fundacja „Rodzice Szkole” na gali projektów Narodowego Instytutu Wolności

Podczas gali 29 listopada 2019r wieńczącej konferencję”Społeczeństwo obywatelskie: przestrzeń troski o dobro wspólne” Wojciech Starzyński, Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole” zaprezentował projekt „Rodzice dla szkoły – rodzice dla społeczeństwa” zrealizowany przez Fundację „Rodzice Szkole” i dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności.

– W ramach programu „Szkoła miejscem kreowania postaw obywatelskich i powiększania kapitału społecznego kraju” zorganizowaliśmy konferencje w 16 województwach, podczas których nasi eksperci dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z radami rodziców oraz budową zdrowych relacji między rodzicami a dyrektorem szkoły – mówi Wojciech Starzyński, Prezes Zarządu Fundacji Rodzice Szkole. Podkreśla przy tym, że zainteresowanie było ogromne a w wydarzeniach udział brały setki uczestników.

Istotnym elementem realizowanego programu było również wydanie poradnika Vademecum Finansów Rad Rodziców, poruszającego jedno z najbardziej istotnych dla członków rad rodziców zagadnień. Wojciech Starzyński zwrócił również uwagę na szeroko zakrojone badania opinii społecznej dotyczące reformy edukacji, które Fundacja „Rodzice Szkole” prowadzi realizując projekt. Ich posumowaniem będzie raport, wydany pod koniec roku.

– Kluczem do tego, żeby Polska miała silne miejsce w Europie, jest poziom kapitału społecznego. Wyszliśmy z założenia, że najlepszym miejscem do budowania, tworzenia i rozwijania tego kapitału, jest szkoła– podkreślał w swoim wystąpieniu Wojciech Starzyński.