76. rocznica Powstania Warszawskiego
30 lipca 2020
Rok szkolny 2020/2021 – rokiem wielkich wyzwań
28 sierpnia 2020

Starzyński przedstawia rekomendacje na nowy rok szkolny

– Uważam, że w nietypowej sytuacji pandemii, wszystkie struktury systemu oświaty zdały egzamin na piątkę z plusem – powiedział Wojciech Starzyński podczas wideokonferencji organizowanej przez Mazowiecką Kurator Oświaty dla dyrektorów szkół i placówek.

Spotkanie, które odbyło się 26 sierpnia 2020r poświęcone było organizacji nowego roku szkolnego 2020/2021 ze szczególnym uwzględnieniem wytycznych MZ, GIS i MEN.

Uczestniczyli w nim m.in. Wojciech Starzyński – Prezes zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”, Arkadiusz Chełstowski – Zastępca Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz bryg. Artur Gonera – Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Komendanta PSP.

Prezes Starzyński w swoim wystąpieniu zwrócił się do dyrektorów i nauczycieli, którym podziękował za zaangażowanie i sprawną realizację programów nauczania oraz egzaminów.

Poprosił też o pomoc rodzicom w czasie wyborów do tzw. trójek klasowych – Chciałbym wyraźnie podkreślić, że przez pomoc rozumiem poinformowanie rodziców i wychowawców klas o obowiązujących w tym zakresie regulacjach prawnych, a nie jakąkolwiek ingerencję w proces konstytuowania się i pracy rady rodziców – podkreślił Wojciech Starzyński.

W czasie spotkania zwrócono także uwagę, że rodzice mają decydujący wpływ na kształtowanie szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego, w którym powinny się zawrzeć informacje o wartościach i zasadach, które powinny być przekazywane dzieciom.