O lekkim tornistrze w MEN
„Matki Niepokornych” w Katowicach
29 stycznia 2018

Spotkanie z Ministrem Edukacji Narodowej

W dniu 17 stycznia br.  Wojciech Starzyński, Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole” spotkał się z p. Minister Anną Zalewską. W trakcie spotkania   Wojciech Starzyński podziękował p. minister za objęcie Patronatem Honorowym i wsparcie finansowe II Ogólnopolskiej Konferencji Rad Rodziców oraz przedstawił plany naszej fundacji  i związanych z nią środowisk rodzicielskich na najbliższe dwa lata.
Uznając, że jednym z najważniejszych problemów – z jakimi mają do czynienia liczne rady rodziców –  jest brak przejrzystych reguł i regulacji prawnych dotyczących ich gospodarki finansowej, uzgodniono powołanie w  Ministerstwie  Edukacji Narodowej  roboczego zespołu, składającego się z przedstawicieli ministra edukacji narodowej, ministra finansów oraz Fundacji  ”Rodzice Szkole” i kilku wskazanych przez nią prawników,  który zajmie się przygotowaniem regulacji prawnych porządkujących tę sferę działalności rad rodziców.  Na podkreślenie zasługuje bardzo życzliwa atmosfera spotkania i pełne poparcie przez p. minister Zalewską  strategicznych planów Fundacji ( piszemy o nich  w artykule: Szkoła miejscem powiększania kapitału społecznego kraju), która m. in. wskazała,  że Fundacja „Rodzice Szkole” jest bardzo ważnym partnerem obecnego kierownictwa MEN w tworzeniu i prowadzaniu polityki oświatowej państwa.

Krzysztof Zuba
Rzecznik Prasowy Fundacji „Rodzice Szkole”