Kilka refleksji na Dzień Edukacji Narodowej
9 października 2022
Czyje są nasze dzieci ? Dyskusja nad projektami ustaw (prezydenckim i poselskim) dotyczącymi zasad wprowadzania do szkół programów wychowawczych, wywołuje szereg emocji i refleksji, które próbujemy zasygnalizować w załączonym felietonie.
2 listopada 2022

Rady rodziców poszerzają swoje uprawnienia

Z przyjemnością informujemy, że w trakcie prac nad poselskim projektem ustawyo zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw z inicjatywy Fundacji „Rodzice Szkole” został wprowadzony zapis dołączający rady rodziców do listy organów szkoły opiniujących kandydata na dyrektora – jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat, albo w wyniku konkursu  nie zostanie wyłoniony kandydat.

Cieszymy się, że zapis, o który Fundacja „Rodzice Szkole” zabiegała od wielu lat zyskał poparcie posłów z Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Mamy nadzieję, że zostanie on utrzymany  w dalszym procesie legislacyjnym.