Czyje są nasze dzieci ? Dyskusja nad projektami ustaw (prezydenckim i poselskim) dotyczącymi zasad wprowadzania do szkół programów wychowawczych, wywołuje szereg emocji i refleksji, które próbujemy zasygnalizować w załączonym felietonie.
2 listopada 2022
Pomagamy szkołom naszych dzieci
16 listopada 2022

Na drodze do Państwa obywateli

Polecamy Państwa uwadze wydany przez Fundację „Rodzice Szkole” zbiór felietonów: „Na  drodze do państwa obywateli” – autorstwa Wojciecha Starzyńskiego, znanego działacza oświatowego i społecznego, organizatora wielu wydarzeń obywatelskich  w życiu edukacyjnym i kulturalnym kraju. Prezentując ponad 200 felietonów pisanych na przestrzeni 30 lat autor dzieli się z nami swoimi doświadczeniami,  przypomina ważne wydarzenia z pierwszych dziesięcioleci III RP. i – jak napisała we wprowadzeniu prof  dr. hab. Maria Mendel – obdarza tych, którzy stale są na szlaku, bezcennym spadkiem.