Fundacja obecna podczas sejmowych posiedzeń
24 lutego 2020
Sprawozdanie z posiedzenia sejmowej komisji ENM
10 marca 2020

Minister Edukacji wręczył stypendia za wybitne osiągnięcia

zdjęcie: http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/uroczystosc-wreczenia-stypendiow-ministra-edukacji-narodowej-z-udzialem-zachodniopomorskiego-kuratora-oswiaty/

Minister Edukacji Narodowej wręczył uczniom i absolwentom szkół z całej Polski stypendia za wybitne osiągnięcia edukacyjne i sportowe w roku szkolnym 2018/19.

Uroczystość odbyła się 6 marca 2020 r w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i udział w niej wzięli poza szefem resortu również wiceminister edukacji Marzena Machałek, wiceszef KPRM Paweł Szrot, sekretarz stanu Jan Dziedziczak, kuratorzy oświaty oraz Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole” Wojciech Starzyński.

Minister Edukacji zwracając się do młodzieży powiedział: „ jesteście zdolni w różnych dziedzinach, ale zdajecie sobie sprawę, że same zdolności nie wystarczą. Bez pracy, którą włożyliście w przygotowania do różnego rodzaju olimpiad, konkursów i turniejów nie byłoby was tutaj”.

Stypendyści Ministra Edukacji to laureaci i finaliści międzynarodowych i ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, konkursów na pracę naukową oraz uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce lub rywalizacji sportowej.

Stypendium to 3 tys. zł. jednorazowej nagrody. W tym roku przyznano je 388 uczniom i absolwentom, z czego 62 otrzymało je osobiście na uroczystości od szefa MEN.