II Ogólnopolska Konferencja Rad Rodziców
22 września 2017
List Prezesa Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”
5 grudnia 2017

„Matki Niepokornych” w Stalowej Woli

Stalowa Wola jest kolejnym, po Olsztynie, miastem, którego mieszkańcy mogą obejrzeć wystawę „Matki Niepokornych”. Jej otwarcia dokonał 3 listopada br. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, podkreślając, że nie należy zapominać kto „niepokornych” przygotował do bycia patriotą i nazywając kobiety „cichymi bohaterkami”, wspierającymi swoje dzieci w trudnych czasach prześladowań i internowań.

W otwarciu uczestniczyli dziennikarze Wojciech Mucha, Jacek Liziniewicz i Konrad Falęcki – współautorzy wystawy i albumu „Matki Niepokornych” oraz Panie: Antonina Świercz i Regina Stój- „Matki Niepokornych” z terenu stalowowolskiego.

Konrad Falęcki-autor portretów bohaterek wystawy i jeden z „Niepokornych” zabierając głos powiedział: „Kobiety zdecydowanie zasługują na docenienie, szczególnie że ostatnie 200 lat polskiej historii obfituje w głównej mierze w bohaterów męskich. Kobiety, które wychowywały kolejne pokolenia patriotów, dotychczas stały w cieniu – my chcemy je godnie uhonorować, pokazać, że to One zarażały swoje dzieci polskością i patriotyzmem, że to One, w chwilach najważniejszej próby wspierały je uważając, że ze złem należy walczyć nawet z poświęceniem życia.

Krzysztof Zuba
Rzecznik Prasowy Fundacji „Rodzice Szkole”