Rodzice w szkole – partnerzy, czy petenci?
14 czerwca 2018
Rady rodziców w raporcie NIK
7 lipca 2018
Pokaż wszystkie

Koniec roku szkolnego

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele,
kończący się rok szkolny był dla nas wszystkich rokiem ważnych wydarzeń i wyzwań. Rozpoczęto w nim  wprowadzanie 8-letniej szkoły podstawowej, 4-letnich  liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników zawodowych oraz zapoczątkowano zmiany  programów  nauczania mające  na celu  wyposażenie  uczniów w nowoczesną wiedzę, niezbędną do osiągania sukcesów w dynamicznie zmieniającym się świecie i nawiązujące do, ważnych dla naszego społeczeństwa, chrześcijańskich korzeni Europy i Polski.
W tych wydarzeniach Fundacja „Rodzice Szkole” starała się aktywnie uczestniczyć organizując szereg spotkań z rodzicami i środowiskami oświatowymi – na których przedstawiano główne założenia reformy oświaty – oraz zabierając głos  w sprawach dotyczących nowych rozwiązań prawnych.
Mijający okres to również początek obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z wielką satysfakcję możemy stwierdzić, że środowisko naszej fundacji bardzo szeroko włączyło się w to wielkie narodowe świętowanie przygotowując  trzy unikalne projekty:  Matki Niepokornych(www.matkiniepokornych.pl),  Muzycy dla Niepodległej (www.muzycydlaniepodleglej.pl) i Niepodległe Nutki (www.niepodleglenutki.pl).

Dziękujemy przyjaciołom , współpracownikom,  radom rodziców, nauczycielom i dyrektorom szkół, którzy w tych działaniach wspierali nas swoją wiedzą, doświadczeniem i pomocą organizacyjną.
Życzymy Państwu udanego  letniego wypoczynku, wielu wspaniałych  wakacyjnych przygód, przeżyć i wrażeń oraz zapraszamy do wspólnej  realizacji, w roku szkolnym 2018/2019, kolejnych projektów i programów pozwalających budować oświatę na miarę wyzwań XXI wieku.
Z wyrazami szacunku

Barbara Robakiewicz          Wojciech Starzyński
Przewodnicząca Rady          Prezes Zarządu
Fundacji „Rodzice Szkole”

Komentarze są wyłączone.