Pierwsze zebranie klasowe w nowym roku szkolnym – jak przygotować się do wyborów przedstawicieli klasy?
3 września 2020
Webinarium o działalności Rad Rodziców do obejrzenia ONLINE
28 września 2020

Jak przeprowadzić wybory do Rady Rodziców zdalnie?

Z powodu epidemii, w wielu szkołach zrezygnowano z zebrań rodziców w szkole i przeniesiono je do internetu. W tej sytuacji proponujemy przeprowadzenie wyborów do rady klasowej zdalnie.

1. Jedna osoba podejmuje się roli komisji skrutacyjnej i organizatora. Rodzice zainteresowani uczestnictwem w radzie klasowej przesyłają do niej o tym informacje mailem.

2. Osoba organizująca wybory przygotowuje w Google forms prostą ankietę, w której wypisane są nazwiska wszystkich kandydatów, w ankiecie nie ma potrzeby podawania swojego adresu email, ani innych danych, umożliwiających rozpoznanie tożsamości.

Następnie link do niej przesyła wszystkim rodzicom z klasy. Jeżeli organizator ankiety nie dysponuje pełną listą adresów mailowych wszystkich rodziców z klasy, może poprosić o pomoc wychowawcę, prosząc go o przesłanie linku do ankiety do rodziców.

3. Wyniki wyborów są widoczne dla osoby pełniącej rolę komisji skrutacyjnej, która informuje wszystkich rodziców w klasie o wynikach ankiety.