Dwie Regionalne Konferencje Rad Rodziców
17 czerwca 2019
Rok szkolny 2018-2019 -Podsumowanie
1 lipca 2019

Edukacyjny okrągły stół – odsłona trzecia

W dniu 17 czerwca odbyło się trzecie plenarne  spotkanie  Edukacyjnego Okrągłego Stołu, w którym oprócz licznych środowisk oświatowych: nauczycieli, rodziców, uczniów, polityków, przedstawicieli samorządów terytorialnych i naukowców udział wzięli: Premier Mateusz Morawiecki i Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Po bardzo ożywionej dyskusji  premier Morawiecki wskazał na najważniejsze problemy i postulaty zasygnalizowane w trakcie trzech spotkań plenarnych oraz w dyskusjach przy 4  podstolikach i zadeklarował, że część nich zostanie wkrótce  objęta procesem legislacyjnym i jeszcze w obecnej kadencji Parlamentu wprowadzona do prawa oświatowego. Dotyczy to przede wszystkim, co wyraźnie zaznaczył  minister Piontkowski,  miejsca i roli rodziców w polskim systemie oświaty, w tym  propozycji nowelizacji prawa oświatowego zgłoszonych przez Fundację „Rodzice Szkole”.

Cieszymy się, że udział rodziców w obradach edukacyjnego okrągłego stołu przynosi bardzo konkretne efekty i jesteśmy przekonani, że uporządkowanie formalne problematyki rad rodziców będzie ważnym elementem szerokiej reformy  polskiego systemu oświaty.

Załączając krótkie podsumowanie dotychczasowych prac, przygotowane przez naszą fundację, życzę wszystkim współpracującym z nami radom rodziców, organizacjom pozarządowym, rodzicom i nauczycielom dobrego wypoczynku wakacyjnego i ponownego spotkania się w roku szkolnym 2019/2020 w pracy na rzecz dobra wspólnego.

w załączeniu: Edukacyjny okrągły stół – wnioski końcowe