II Zachodniopomorska Konferencja Rad Rodziców
30 maja 2019
Edukacyjny okrągły stół – odsłona trzecia
18 czerwca 2019

Dwie Regionalne Konferencje Rad Rodziców

II Warmińsko- Mazurska Konferencja Rad Rodziców (Olsztyn- 6 czerwca 2019r.) oraz Zachodniopomorska Konferencja Rad Rodziców (Koszalin– 14 czerwca 2019r.) zakończyły, cykl spotkań, organizowanych w roku szkolnym 2018/2019, przez Fundację „Rodzice Szkole”, poświęconych sprawom gospodarki finansowej rad rodziców i ich współpracy z dyrektorami szkół, ze szczególnym zwróceniem uwagi na tworzenie i realizację programów wychowawczo – profilaktycznych.

Całościowego podsumowania, współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski i Narodowy Instytut Wolności programu: Szkoła miejscem kreowania postaw obywatelskich i powiększania kapitału społecznego kraju, dokonamy w końcu roku 2019, po przeprowadzeniu jesienią kolejnych konferencji, ale uwzględniając zainteresowanie rodziców, a także zaangażowanie lokalnych środowisk obywatelskich oraz kuratorów oświaty już dziś możemy powiedzieć, że odpowiedział on na oczekiwania lokalnych środowisk oświatowych i jest kolejnym, znaczącym krokiem na drodze do uspołecznienia polskiej szkoły i zbudowania edukacji na miarę wyzwań XXI wieku.

Wszystkim uczestnikom obu konferencji, w których udział wzięło około 200 rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli serdecznie dziękuję za obecność i życzę udanego wypoczynku letniego, licząc na kontynuowanie naszej współpracy w roku szkolnym 2019/2020.