Posiedzenie Rady Fundacji „Rodzice Szkole”
25 kwietnia 2019
Rodzice – Partnerzy i Sprzymierzeńcy
29 kwietnia 2019

Zawieszenie strajku – koniec, czy początek?

Zawieszenie strajku nauczycieli, to wiadomość, na którą społeczeństwo oczekiwało od kilkunastu dni, wyrażając nadzieję na spokojne odbycie egzaminów maturalnych i zakończenie roku szkolnego, jednocześnie dostrzegając potrzebę rozpoczęcia ogólnonarodowej dyskusji dotyczącej doskonalenia, a czasem nawet nieznacznej korekty wdrażanej reformy oświaty.Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, szczególnie nauczycielom, rodzicom i uczniom, zachowującym w trakcie bardzo trudnego sporu umiar i nie przekraczającym granicy herbertowskiego dobrego smaku. Kolejny raz pokazaliśmy, że mimo często bardzo wyraźnej różnicy zdań potrafimy, w chwili decydującej o przyszłości kraju, wznieść się ponad osobiste emocje oraz partykularne interesy i podjąć działania dobrze służące całemu społeczeństwu.Od jutra czeka nas spokojna, codzienna praca i dyskusja na temat polskiej oświaty, do której zapraszam i zachęcam wszystkich uczestników życia szkolnego. To zadanie niełatwe, wg mnie znacznie trudniejsze niż protesty, ale to egzamin, który musimy zdać na piątkę z plusem. Głęboko wierzę, że tak będzie i życzę wszystkim, dla których dobro kraju i dobro polskiej szkoły jest wartością najwyższą, wielu sukcesów na tej drodze.