Wojciech Starzyński w Radzie Konsultacyjnej ds. Bezpieczeństwa w Edukacji

Hejt w polskiej szkole – co może z tym zrobić rada rodziców
15 października 2020
Prośba o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa
30 października 2020

Wojciech Starzyński w Radzie Konsultacyjnej ds. Bezpieczeństwa w Edukacji

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powołał Radę Konsultacyjną. Ma ona oceniać sytuację bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego w jednostkach systemu edukacji i inicjować zmiany w tym zakresie. W jej skład wszedł m.in. Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole” Wojciech Starzyński.

Pozostałymi członkami Rady są przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, kuratorzy oświaty, dyrektorzy szkół, specjaliści chorób zakaźnych oraz reprezentanci GIS. – Zależy nam na tym, by działania, które podejmujemy, były na bieżąco konsultowane z ekspertami w dziedzinie zdrowia, kuratorami oświaty z różnych regionów Polski, dyrektorami szkół i przedstawicielami rodziców – zaznaczył Przemysław Czarnek.

Do zadań Rady należeć będzie podejmowanie działań na rzecz oceny sytuacji bezpieczeństwa sanitarno-higienicznego w jednostkach systemu oświaty oraz ustalanie priorytetowych celów i działań w zakresie promocji właściwych zachowań w czasie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. – Powodzenie działań w tym zakresie będzie zależało od zbudowania szerokiego porozumienia i współdziałania wszystkich uczestników życia szkolnego – powiedział Wojciech Starzyński, Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole” podczas spotkania inaugurującego działalność nowego organu.