Bardzo ważny komunikat
20 lutego 2019
Ankieta uczniowska
7 marca 2019

Rodzice w trosce o dzieci

„Rodzice w trosce o dzieci”,  to temat dzisiejszej   konferencji prasowej, na której Wojciech Starzyński przedstawił stanowisko –  Fundacji „Rodzice Szkole” i skupionych wokół niej środowisk rodzicielskich – związane z sytuacją w polskiej oświacie oraz zbliżającymi się egzaminami  ósmoklasistów, egzaminami gimnazjalnymi i egzaminami maturalnymi.
Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zachęcamy do zapoznania się z załączonym „Apelem rodziców do nauczycieli” oraz bieżące monitorowanie wydarzeń, o których będziemy informowali na naszych portalach.

Napięta sytuacja w oświacie związana z wynagrodzeniami nauczycieli wywołuje niepokój rodziców zatroskanych nie tylko przyszłością swoich dzieci, ale także kondycją polskiej szkoły, od której zależy przyszłość kraju. Zdając sobie sprawę, że w trakcie dyskursu publicznego może dochodzić do sporu, który jest naturalnym zjawiskiem w demokracji, wspieramy środowiska nauczycielskie w dążeniu do podniesienia prestiżu tego pięknego i ważnego zawodu, w tym również w dążeniu do osiągnięcia godnego wynagradzania za pracę. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że formy protestu nie będą naruszały podstawowych interesów naszych dzieci, jakimi są dobre wykształcenie i wychowanie w duchu otwartości na świat i wartości europejskiej cywilizacji. Jesteśmy przekonani, że nauczyciele, będący elitą polskiego społeczeństwa, nie podejmą, dbając o swoje często uzasadnione interesy, działań utrudniających przeprowadzenie w przewidywanych terminach egzaminów ósmoklasisty, egzaminów gimnazjalnych, a przede wszystkim najważniejszych w życiu uczniów egzaminów maturalnych. Polscy nauczyciele wielokrotnie pokazywali, że wartością nadrzędną dla nich jest dobro uczniów, dlatego wierzymy, że podobną postawę zajmą w sporze o wynagrodzenia. Deklarujemy pełną solidarność z tymi, którzy korzystając ze swoich demokratycznych praw, zdają sobie sprawę, że nie można podejmować działań szkodzących naszym dzieciom i anarchizujących życie publiczne kraju.

Fundacja „Rodzice Szkole” Warszawa 01.03.2019 r.