Poradnik dla rad rodziców do pobrania ZA DARMO
Wybory 2019
26 września 2019

Otwarcie zapisów na II Opolską Konferencję Rad Rodziców

Już 5 listopada 2019 r. odbędzie się II Opolska Konferencja Rad Rodziców. Wydarzenie skierowane jest do członków rad rodziców, dyrektorów szkół i wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem rodziców w szkole. – Bez udziału rodziców nie można stworzyć nowoczesnej szkoły, dostosowanej do wyzwań współczesności – komentuje prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”, Wojciech Starzyński.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację „Rodzice Szkole” oraz Opolskiego Kuratora Oświaty. Prelegentami będą osoby od wielu lat aktywnie uczestniczące w radach rodziców i współpracujące z organami oświatowymi na różnych szczeblach.

Podczas konferencji będzie można poszerzyć swoją wiedzę o finansach rad rodziców, poznać odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. zatrudniania pracowników przez radę rodziców czy pozyskiwania dodatkowych środków na jej działalność. – Jeśli rodzice chcą zorganizować dla dzieci dodatkowe zajęcia w szkole, na przykład z robotyki albo modelarstwa, to mogą zatrudnić specjalistę i wspierać zainteresowania swoich dzieci. Nie wielu rodziców o tym wie, a to dobra okazja, żeby powiązać ich oczekiwania z działalnością szkoły – mówi Wojciech Starzyński.

Metody współpracy pomiędzy rodzicami, dyrektorem, nauczycielami i członkami samorządu terytorialnego to jedno z kolejnych zagadnień, które będzie poruszane w trakcie II Opolskiej Konferencji Rad Rodziców. Przedstawione zostaną również przykłady dobrych praktyk i rozwiązania problemów, zgłaszanych do Fundacji przez rady rodziców z całego kraju.

– Współczesna szkoła powinna być czymś więcej niż budynkiem. To wspólnota uczniów, nauczycieli i rodziców. Dzięki współpracy i wysiłkowi, uczniowie wyjdą ze szkoły lepiej przygotowani do wyzwań współczesności i lepiej wykorzystają swoje talenty – podsumowuje Wojciech Starzyński.

Konferencja odbędzie się 5 listopada 2019r w Zespole Szkół Zawodowych, przy ulicy Andrzeja Struga 16 w Opolu, a już teraz można zarejestrować swoje uczestnictwo

KLIKNIJ TUTAJ

Udział w konferencji jest bezpłatny.

W przypadku pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z Fundacją „Rodzice

Szkole”: kontakt@rodziceszkole.edu.pl lub bezpośrednio z koordynatorem w Fundacji „Rodzice Szkole”, Beatą Woźniak: beatawozniak@vp.pl tel.: 661726161