Społeczeństwo obywatelskie – szansą na zgodę narodową
15 lipca 2020
Wyniki akcji „1% dla Twojej szkoły” za 2019 rok
29 lipca 2020

Fundacja „Rodzice Szkole” wspiera Plan Dla Młodych

Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole” został zaproszony jako konsultant do programu „Plan dla młodych” , którego celem jest budowa społeczeństwa obywatelskiego i zachęcanie młodych ludzi do podejmowania inicjatywy społecznej.

„Plan Dla Młodych” to nazwa programu, nad przygotowaniem którego pracuje kilkudziesięcioosobowa grupa studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych w porozumieniu z Fundacją Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa i Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej.

Rekomendacje na przyszłość

Celem inicjatywy jest określenie, w jakiej Polsce chcą za 10-20 lat żyć młodzi ludzie oraz jakie kroki należy podjąć, by zacząć tę wizję urzeczywistniać już teraz. Dlatego Fundacja CIRS zaprosiła młodych ludzi do debaty na temat ich oczekiwań co do rozwoju i perspektyw naszego kraju oraz na tej podstawie przygotowania odpowiednich rekomendacji.

Przygotowany dokument zostanie przekazany po konsultacjach społecznych premierowi Mateuszowi Morawieckiemu z propozycją włączenia go, jako program rządowy, w działania na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego. Na jego podstawie wspierane będą działania, których celem jest budowa Polski przyszłości, zgodnej z wizją ludzi, dla których obecna przyszłość będzie epoką dorosłości.

Rodzice Szkole konsultują

W zespole jako konsultant znalazł się Wojciech Starzyński, prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”, który w trakcie odbywającego się 24 lipca br. spotkania zwrócił m. in. uwagę na potrzebę zniuansowania w przygotowywanym programie działań kierowanych do młodych kobiet, jako przyszłych matek (aktywnych zawodowo i intelektualnie) oraz młodych mężczyzn, jako odpowiedzialnych ojców rodzin.

Prezes Wojciech Starzyński pogratulował młodym ludziom zaangażowania obywatelskiego i odwagi w podejmowaniu trudnych tematów dobrze służących polskiemu społeczeństwu i przyszłości kraju.