W Sejmie o edukacji dzieci i młodzieży z Ukrainy
14 września 2022
Kilka refleksji na Dzień Edukacji Narodowej
9 października 2022

Ankieta dla dyrektorów szkół i przedszkoli

Fundacja „Rodzice Szkole” poleca ankietę dla dyrektorów szkół i przedszkoli, której wyniki pozwolą na ocenę sytuacji w polskiej oświacie.

Szanowni Państwo,

Trwa ogólnopolskie badanie wśród dyrektorów szkół i przedszkoli pt. „LEXOMETR Oświatowy 2022 – wyzwania dyrektorów szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2022/2023”. Jego celem jest poznanie kondycji oświaty w dobie kryzysów, jak pandemia i wojna w Ukrainie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym unikalnym badaniu. Ankieta jest anonimowa, a duża liczba odpowiedzi pozwoli zyskać pełniejszy obraz sytuacji. Organizatorem badania jest firma Wolters Kluwer Polska – dostawca systemu informacji prawnej oraz rozwiązań dla samorządów i oświaty.

W czasach niepewności wywołanych pandemią COVID, wybuchem wojny w Ukrainie, licznymi zmianami w prawie oraz sytuacją społeczno-gospodarczą w kraju chcielibyśmy poznać opinie dyrektorów na temat wyzwań w roku szkolnym 2022/2023.

Dzięki Państwa odpowiedziom przygotujemy ekspercki raport, którego wyniki opublikujemy jesienią 2022 r. Co więcej, wyniki badania zostaną przedstawione i omówione na Kongresie Edukacja i Rozwój w dn. 19-20 października. Dodatkowo, zebrane dane pomogą dostosować treści miesięcznika „Dyrektor Szkoły” i serwisu LEX Prawo Oświatowe do potrzeb czytelników.

W ramach podziękowania, każdy uczestnik otrzyma eksperckie vademecum pt. „Zadania dyrektora w roku szkolnym 2022/2023”.

Mamy nadzieję, że wyniki badania „LEXOMETR Oświatowy 2022” pozwolą lepiej zrozumieć wyzwania, z jakimi aktualnie mierzy się oświata. Z kolei przygotowany na podstawie badania raport będzie stanowić podstawę dyskusji dotyczącej wsparcia, jakiego może oczekiwać edukacja w tym trudnym momencie.

Bardzo dziękujemy pracownikom oświaty, którzy wypełnią ankietę, a także instytucjom i związkom, które rozpowszechniają informację o tym badaniu.

Link do ankiety LEXOMETR: https://www.webankieta.pl/ankieta/780193/wyzwania-dyrektorow-szkol-w-roku-szkolnym-20222023.html